Višća sa dva gola srušio Konyu, Hadžiahmetović asistent (VIDEO)

Nogomet 13. feb 202217:37 > 19:40 0 komentara

Edin Višća ponovo igra u velikoj formi. Dokaz tome su dva nova pogotka koje je postigao u turskom prvenstvu prvom rivalu za titulu Konyasporu, kojeg je Trabzon savladao rezultatom 2:1.

Višća je prvi put na utakmicipogodio gol Konye u 13. minuti utakmice. Cornelius je uputio precizan pas našem internacionalcu, koji je primio loptu u šesnaestercu i savladao golmana reprezentacije Bosne i Hercegovine Ibrahima Šehića.

Bio je ovo treći uzastopni pogodak na tri utakmice za bivšeg reprezentativca BiH, koji će za četiri dana napuniti 32 godine.

Novi pogodak našeg internacionalca došao je u drugom poluvremenu. Igrala se 67. minuta, a nakon gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Višće, koji je ponovo natjerao Šehića da vadi loptu iz mreže.

Do kraja utakmice vidjeli smo i gol Konyaspora. Cikalleshi je uspio samo ublažiti poraz Konye, i to na asistenciju Amira Hadžiahmetovića, ali više od toga gosti nisu mogli.

Višća je tako u posljednje tri utakmice postigao četiri gola i bio najzaslužniji što je Trabzon osvojio devet bodova u posljednja tri meča.

Višća sa svojim klubom sada ima 12 bodova prednosti upravo na Konyom koja zauzima drugu poziciju u turskoj Superligi i ima sjajnu šansu da osvoji dugo očekivanu titulu prvaka Turske sa drugim klubom u toj zemlji.