Vlahović donio pobjedu Juventusu (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202222:50 > 23:06 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je odlučujući gol u pobjedi Juventusa nad Cagliarijem 2:1 u posljednjem subotnjem meču 32. kola Serije A.

Igrao se 75. minut, Dybala je poslao loptu u prostor, a Vlahović je uz malo sreće zatresao mrežu domaćih. Gol Vlahovića možete pogledati OVDJE.

Time je kompletiran preokret Juventusa, a nije dobro počelo za goste, pošto je Joao Pedro već u desetom minutu doveo Cagliari u vodstvo poslije izvanredno izveden kontre. Gol pogledajte OVDJE.

Poništen je gol Luce Pellegrinija jer je lopta pogodila Rabiota u lakat, ali Stara dama ipak do poluvremena stiže do izjednačenja – De Ligt je u 45. minutu glavom pogodio gol poslije centaršuta Cuadrada.

Imao je Vlahović dvije dobre prilike koje nije pretvorio u gol, ali u 75. minutu je na već opisani način uspio da postigne svoj 27. gol ove sezone u svim takmičenjima.

Juve je četvrti na tabeli sa 62 boda i ima meč više od tri prvoplasirane ekipe – Napoli i Inter imaju po 66 bodova, a Milan 67.

Cagliari je mjesto iznad opasne zone sa 25 bodova, tri meča više od zadnje Salernitane i dvije utakmice više od Venezije.

Stara dama u sljedećem kolu dočekuje Bolognu naredne subote, a Cagliari čeka Sassuolo istog dana.