West Ham na krilima Scamacce srušio Wolvese

Nogomet 01. okt 202220:42 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

West Ham je ostvario drugi trijumf ove sezone u Premier ligi i pobjegao na trenutak iz opasne zone. Izabranici Davida Moyesa savladali su Wolverhampton 2:0.

Meč je obilježio Italijan Gianluca Scamacca. Prvo je u 17. minutu promašio stopostotnu šansu, ali je zato tim iz Londona doveo u vodstvo prelijepim udarcem van šesnaesterca u 34. minutu. Sa prednošću od jednog gola, West Ham je otišao na odmor.

Dileme su što se tiče konačnog rezultata su otkolonjene na startu drugog dijela. Jarrod Bowen je odličnim šutem duplirao prednost West Hama.

Do kraj meča Diego Costa, povratnik u engleski fudbal, ovaj put u dresu Wolvesa postigao je gol u 71. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.