Young Boys slavio senzacionalnu pobjedu protiv Manchester Uniteda

Nogomet 14. sep 202120:40 > 20:44 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Fudbaleri Young Boysa priredili su iznenađenje na otvaranju nove sezone UEFA-ine Lige prvaka savladavši ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2-1.

Domaći tim je zaprijetio već u trećoj minuti susreta. Mladi Elia se sjajno izborio za poziciju, ali je njegov udarac otišao pored gola Davida de Geae.

Ipak, do prednosti je stigao Manchester United i to u 13. minuti susreta. Bruno Fernandes je ubacio sa lijeve strane, Ronaldo šutirao, a lopta nakon kontakta sa golmanom Young Boysa završila u golu.

Imao je portugalski napadač novu priliku u 25. minuti susreta, ali je njegov udarac ovoga puta zaustavio golman švicarskog tima von Ballmoos.

Fassnacht je imao veliku priliku donijeti Boysima poravnanje u 38. minuti, ali je njegov udarac iz dobre pozicije otišao pored gola.

Young Boys je stigao do poravnanja u 67. minuti. Elia je ubacio loptu, a Moumi Ngamelau je zakačio taman onoliko koliko je bilo potrebno da završi u golu Manchester Uniteda.

Siebatcheu koristi veliku grešku Jessea Lingarda u petoj minuti nadoknade i rutinski matira Davida de Geu za veliku pobjedu Young Boysa na otvaranju nove sezone.