Za PSG ni prednost od 3:1 ne garantuje pobjedu, Prcić i Strasbourg uzeli bod

Nogomet 29. apr 202223:18 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

U prvom meču 35. kola francuske Ligue 1 Strsbourg i Paris Saint Germain odigrali su neriješeno 3:3.

Umjesto da ovo bude vrijeme slavlja i fešte, s obzirom da je Paris Saint Germain došao do jubilarne 10. titule šampiona Francuske, najskuplja ekipa planete djeluje kao raspuštena banda koja po kazni izlazi na fudbalski travnjak. Takav utisak ostao je među navijačima i posle razočaravajućeg remija protiv Strasbourga, u kojem je ekipa ispustila vodstvo 3:1.

Poveo je Strasbourg već u trećem minutu, a strijelac je bio legenda kluba Kevin Gameiro. Ipak, Sveci odgovoraju 20 minuta kasnije. Neymar proigrava Kyliana Mbappea koji postiže novi gol u šampionatu i donosi izjednačenje.

Do potpunog preokreta gosti su došli u razmaku od samo četiri minuta. Prvo je u 64. minutu Mbappeu asistirao Aschrafu Hakimiju, a četiri minuta kasnije sam Mbappe postiže drugi gol na meču za 3:1.

U 73. minutu Marco Verratti autogolom vraća domaćina u život. A šok za ekipu Mauricia Pochettina serviran je u prvom minutu nadoknade, kada je Antoni Sasi zatresao mrežu za 3:3.

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Sanjin Prcić je odigrao veoma dobar meč za domaćina,  a iz igre je izašao u 77. minuti kada ga je zamijenio Ahlou.

Ovim bodom Srasbourg je ostao u konkurenciji čak i za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.