Željezničar i Radnik remizirali na Grbavici, Bijeljinci sele u niži rang

Nogomet 16. maj 202221:12 > 21:18 1 komentar
F.Z. / N1

Fudbaleri Željezničara i Radnika u posljednjem susretu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirali su na Grbavici rezultatom 1:1. Tim iz Bijeljine ovim remijem i zvanično se od naredne sezone seli u niži rang takmičenja.

Meč je protekao u emocija i u znaku legendarnog Štrausa sa Grbavice, Ivice Osima, a Željo je pred punom Grbavicom do prednosti stigao u 11. minuti. Luka Malić je centrirao sa lijeve strane, a Sedad Subašić glavom matirao Sameda Hodžića.

Imao je Radnik do kraja prvog dijela dobru priliku preko Živkovića, dok se Armin Hodžić propisno ispromašivao i ostalo je veliko pitanje kako su Plavi na prednost otišli sa samo jednim golom prednosti.

U drugom dijelu Željezničar je krenuo nešto rezervisanije, a u nekoliko navrata sa distance prijetio je Nedim Mekić, međutim bez većih problema za Hodžića.

Najveću priliku propustio je Aleksandar Vučenović u 70. minuti. Štilić je odigrao sjajnu loptu za napdača, ovaj sam šutirao, ali je Hodžić još jednom sjajno intervenisao.

Radnik je promašaje Željezničara kaznio u 80. minuti. Strijelac je bio bivši fudbaler Sarajeva Haris Handžić nakon dodavanja Nenada Nikića.

F.Z. / N1

Radnik je meč završio sa igračem manje jer je Bojan Batar zaradio crveni karton zbog rušenja Beće koji je išao sam na gol Radnika.

Željezničar nakon ovog pobjede zauzima 5. poziciju sa 40 osvojena boda, Radnik je posljednjeplasirani sa 23 boda i naredne sezone će igrati u Prvoj ligi Republike Srpske. Prvi tim u sigurnoj zoni je Posušje sa 31 osvojenim bodom, te su nedostižni.