Željezničar savladao Tuzla City, “doppelpack” Gasala

FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara slavili su u okviru petog kola Premmijer Lige BiH protiv Tuzla Cityja rezultatom 4:2.

Željezničar je od samog starta bio bolji tim, agresivnije su plavi ušli u ovaj susret i napadačkom igrom pokušavali prvi doći do pogotka.

Njihova nastojanja su urodila plodom u 39. minuti, kada je Nukić u svom šesnaestercu igrao rukom, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Realizator za 1:0 bio je Semir Štilić.

Utakmica je riješena faktički početkom drugog poluvremena. Gasal se nakon gužve u šesnaestercu poslije kornera Štilića najbolje snašao i sa gol linije poslao lotpu u mrežu, a isti igrač je samo šest minuta kasnije , kada je pogodio na asistenciju Haračića.

Ipak, to nije bilo sve. Nukić je ponovo igrao rukom u svom šesnaestercu, što je značilo novi jedanaesterac a ovaj put je siguran bio Santos Rodriguez za 4:0.

Sve što su gosti uspjeli uraditi do kraja je postići dva pogotka, prvi preko preko Smajlagića, dok je za konačnih 4:2 smanjio Veselinović.

Željo u sljedećem kolu igra u gostima protiv Borca, dok Tuzla City dočekuje Posušja.