Željezničar srušio Velež u derbiju na Grbavici, Zrinjski rutinski protiv Sloge

Nogomet 22. okt 202218:53 0 komentara

Odigrana su i preostala dva susreta današnjeg programa 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je sa 2:0 u derbiju bio bolji od Veleža, dok je Zrinjski sa 3:0 rutinski srušio Slogu iz Doboja.

Treba istaći da je prije početka susreta Amar Osim dočekan zvižducima sa tribina stadiona Grbavica.

Željezničar je u prvom dijelu imao inicijativu, ali niti jedan tim se nije iskazao kada je napad u pitanju.

Na prvu priliku čekalo se sve do 36. minute, a imao je Velež. Halilović je izveo sjajan korner, a Haskić sa pet metara glavom šutirao preko gola Željezničara.

Dvije minute kasnije uzvraća Cocalić, ali i njegov šut glavom je bio neprecizan.

Na startu drugog dijela Beganović je imao priliku, ali se spetljao u odsutnom trenutku. U 51. minuti Santos je šutirao sa velike udaljenosti, ali je šuto tišao preko gola.

Ipak, Plavi su, mora se istaći, do zaslužene prednosti stigli u 51. minuti susreta, a strijelac je bio Amoah. Sjajni ofanzivac je sve učinio sam. Sjajnim driblingom se oslobodio Bajrića, a potom matirao Bogdanovića.

U 65. minuti Amoah je lijepo kombinovao sa Štilićem, ali je ovoga puta šutirao preko gola.

Rezervista Barou u redovima Veleža u 73. minuti je zaprijetio Muftiću, ali nije bilo većih problema za mladog golmana Željezničara.

Mogao je Željezničar i udvostručiti prednost, ali Amoah nije iskoristio veoma dobru šansu nakon kontranapada.

Ipak, to je učinio Nedim Mekić sa bijele tačke u trećoj minuti sudijske nadoknade i postavio konačnih 2:0. Penalu je prethodio prekršaj Ikića nad Santosom.

Željezničar je nakon ove pobjede probio se na treću poziciju premijerligaške tabele i sada ima 25 osvojenih bodova, Velež je 6. sa 19.

Zrinjski rutinski protiv Sloge

Plemići su krenuli odlučno od samog starta, a do prednosti su stigli u 34. minuti susreta. Ćorluka je uputio veoma dobar centaršut, a Stapić glavom matirao vlastitog golmana.

Na drugi gol se čekalo do samog finiša prvog dijela, a strijelac je bio Ćuže nakon jedne odbijene lopte.

Kakav bi to meč Zrinjskog bio da se Bilbija ne upiše u listu strijelaca? Tako je bilo i danas. Igrala se 61. minuta kada je najbolji igrač Premijer lige primio sjajan pas i matirao protivničkog golmana.

Do kraja susreta Plemići su propustili još nekoliko izglednih prilika, ali je 3:0 bio konačan rezultat.

Zrinjski nakon ove pobjede se probio na lidersku poziciju tabele Premijer lige sa 31 osvojenim bodom, dok je Sloga 8. sa 17 bodova.