Žižović: Nismo se branili, željeli smo pobjedu

Nogomet 20. nov 202117:53 0 komentara
FK Sloboda

FK Sloboda poražen je u derbi susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović - Hase od Sarajeva minimalnim rezultatom 1:0.

Sloboda se veoma dobro branila tokom svih 90 minuta, ali su izabranici Mladena Žižovića poklekli u samom finišu susreta.

“Nismo pokušavali osvojiti bod, došli smo ovdje da pobijedimo. Ali naravno da nije lako protiv Sarajeva na Koševu, nešto se i protivnik pita. Imali smo sjajnu priliku u drugom poluvremenu kada nismo iskoristili četiri na dva u kontranapadu, a onda smo pred kraj primili gol. Nemam šta mojim igračima zamjeriti, odigrali su jednu vrlo kvalitetnu utakmicu. Tako je to u fudbalu, nekad te nagradi, nekad ne. Osim te zadnje situacije mislim da smo u potpunosti kontrolisali utakmicu. Sarajevo je stihijski napadalo, mi smo to dosta dobro branili. Pred kraj su nam se dva igrača povrijedila, možda je i to uticalo na krajnji rezultat.”, rekao je nakon susreta trener tuzlanske ekipe Mladen Žižović.

Nakon 17 odigranih kola Sloboda zauzima 5. poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda. U narednom kolu igraju protiv Željezničara na Tušnju.