Zmajevi pružaju sjajan otpor svjetskim prvacima, Lloris spasio Francuze

Nogomet 31. mar 202121:34 > 21:45 0 komentara
Reuters/Dado Ruvić

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u ovim trenucima igra svoj drugi susret grupe D u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv aktuelnih prvaka svijeta - Francuske. Nakon prvih 45 minuta rezultat na Grbavici je 0:0, a vjerovatno najzaslužniji za to je golman Francuske - Hugo Lloris.

U prvih 10-ak minuta nismo vidjeli niti jednu priliku i opasan napad. Prvi su zaprijetili Francuzi u 11. minuti susreta, ali Coman nije dobro šutirao. Isti igrač zaprijetio je četiri minute kasnije. Mbappe je ubacio loptu s lijeve strane, a udarac Comana glavom zaustavio je Šehić.

U 16. minuti susreta iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca pokušao je Griezmann, ali je pogodio samo živi zid. Prvi ozbiljniji pokušaj naša reprezentacija imala je u 24. minuti susreta. Pokušao je Todorović sa 20-ak metara od gola gostiju, ali je Lloris bio siguran. Već u narednom napadu kombinovali su Džeko i Kolašinac, ali je odbrana Francuske uspjela otkloniti opasnost.

Novu sjajnu priliku imali smo već u 26. minuti susreta. Ahmedhodžić je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Pjanića, ali je Lloris još bolje intervenisao i spasio je Francuze. U završnici prvog poluvremena opet smo zaprijetili, ali nikoga nije bilo u šesnaestercu nakon dobre povratne lopte Kolašinca. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0.