Zmajevi večeras protiv Rumunije završavaju uspješno izdanje u Ligi nacija

Nogomet 26. sep 202217:29 0 komentara
N1 / F.Z.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine večeras će u Bukureštu odigrati i posljednji meč u ovogodišnjem izdanju UEFA-ine Lige nacija- Za protivnika će imati selekciju Rumunije.

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Rumunije do sada su odigrale pet međusobnih susreta. Četiri su bila u okviru kvalifikacija za Evropska prvenstva gdje Rumuni su ostvarili tri pobjede, dok je Bosna i Hercegovina trijumfovala jednom.

U posljednjem susretu u okviru ovog ciklusa UEFA Lige nacija odigranom na Bilinom polju u Zenici 7. juna ove godine Zmajevi su slavili rezultatom 1:0 golom Smaila Prevljaka u 6. minuti.

Sutrašnji meč će suditi Halil Umut Meler iz Turske, a pomagat će mu zemljaci Cevdet Komurcuoglu i Ibrahim Çaglar Uyarcan. Četvrti sudija je takođe Turčin Yasar Kemal Ugurlu.

Utakmica Rumunija-Bosna i Hercegovina na programu je od 20 sati i 45 minuta na stadionu Giulesti u Bukureštu.

Na tabeli grupe B3 UEFA Lige nacija Bosna i Hercegovina je na prvom mjestu sa 11 bodova, ispred Crne Gore sa 7, Finske sa 5, te Rumunije koja je osvojila 4 boda.