Zmajići savladali Sloveniju, Eurogol Bašića (VIDEO)

Nogomet 26. sep 202220:06 0 komentara
Nogometni savez Bosne i Hercegovine

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine savladala je u prijateljskom susretu odgovarajuću selekciju Slovenije rezultatom 3:2.

Krenula je ekipa Igora Jankovića dosta odlučno od samog starta meča, a do prednosti je Zmajiće doveo Ivan Bašić eurogolom u sedmoj minuti. Izveo je veznjak ruskog Orenburga sjajan slobodan udarac, a golman Slovenije Turk je bio nemoćan.

Pogodak Bašića možete pogledati OVDJE.

U 31. minuti Bašić je izveo korner, a defanzivac Juventusa Tarik Muharemović glavom smjestio loptu iza leđa Turka.

U samom finišu prvog dijela Cipot je matirao Mihajla Dabića i smanjio prednost naše ekipe.

Slovenci su bili nešto konkretniji u drugom dijelu, ali se naš tim branio bez većih problema. Iz jedne kontre naš tim je postigao i treći gol. Amar Bistrić je pobjedao Slovencima i matirao Turka.

Ipak, nije dugo trajala radost našeg tima jer je Mustafa Šukilović zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

To je kaznio Tio Cipot u 79. minuti, ali je to sve što su uspjeli učiniit. Slovenci su do samog kraja pokušavali izbjeći poraz, ali je naš tim izdržao i slavio zasluženu pobjedu.