Zrinjski deklasirao Borac u derbi susretu 5. kola PLBiH

Nogomet 16. aug 202122:02 > 22:04 0 komentara
FK Borac

Fudbaleri Borca doživjeli su težak poraz u okviru derbi susreta 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu od Zrinjskog. Mostarski tim je bio bolji na Gradskom stadionu u Banjaluci sa 5-1.

Mostarci su na sjajan način otvorili meč i napravili nekoliko izglednih prilika, a do prednosti stižu u 28. minuti susreta. Lopta je stigla uz mnogo sreće do Kamenara koji se lijepo namješta i pogodio gol Nikole Ćetkovića.

Slavlje Plemića se nije ni smirilo, a bilo je već 2-0 na semaforu. Igrao se 34. minut susreta kada Ćosić pravi veliku grešku i predaje loptu Bašiću koji na rutinski način pogađa gol domaćina.

Pet minuta kasnije novi gol u mreži Ćetkovića. Sjajan solo prodor i završnica Maria Tičinovića za veliku prednost Mostaraca u prvom poluvremenu.

Aktuelni prvaci su do kraja prvog poluvemena uspjeli smanjiti prednost gostiju. Nikola Dujaković je uputio odličan centaršut, a kapiten ekipe Stojan Vranješ glavom pogađa za 3-1.

Plemići su u drugom poluvremenu nastavili gdje su stali u prvom. Novi pogodak je viđen u 55. minuti. Kamenar je šutirao sa ruba kaznenog prostora, Ćetković brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava bivši fudbaler Borca Nemanja Bilbija i postiže treći gol u novoj sezoni.

Od četvtog kola Zrinjskog vodila se velika bitka na sredini terena, ali bez većih prilika na obje strane.

Prvu priliku za Borac i jednu od rijetkih prilika u drugom poluvremenu u 85. minuti imao je Marko Jovanović. Šutirao je defanzivac Borca sa distance, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola Luke Kukića.

Peti pogodak za potpuni debakl Borca postigao je Marko Jovanović pogodivši vlastitu mrežu. Ćorluka je centrirao, a defanzivac Borca matirao svog golmana.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su Plemići nakon posljednjeg zvižduka Admira Šehovića mogli početi slaviti veliku pobjedu.

Zrinjski se nakon velike pobjede nalazi na trećoj poziciji premijerligaške tabele sa 10 osvojenih bodova, dok je Borac posljednjeplasirani sa svega dva osvojena boda.

Takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine bit će nastavljeno narednog vikenda mečevima šestog kola nakon čega će uslijediti reprezentativna pauza.

Premijer liga BiH – 5. kolo:

FK Borac 1 – 5 HŠK Zrinjski (Vranješ / Kamenar, Bašić, Tičinović, Bilbija, Jovanović a.g)

FK Borac: Ćetković, Jovanović, Ćosić, S. Dujaković, Vojnović, N. Dujaković, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin, Zakarić.

HŠK Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Bekić, Savić, Gadže, Jakovljević, Kamenar, Tičinović, Bilbija.