Zrinjski nije uspio: Slovan ide u grupnu fazu LK nakon boljeg izvođenja penala

Nogomet 25. aug 202223:29 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog eliminisani su u play-offu Konferencijske lige od Slovana iz Bratislave nakon izvođenja jedanaesteraca. Rezultat nakon 120 minuta glasio je 2:1 za Slovan, a nakon penala slavili su sa 6:5.

Fudbaleri Zrinjskog pružili su veoma dobru igru i u prvom poluvremenu revanš susreta protiv Slovana iz Bratislave.

Propustili su Plemići nekoliko izglednih prilika. Posebno je upečatljiva ona Marija Ćužea koji je izašao sam pred Chovana i šutirao direktno u njega. Sam na golmana izašao je i Ivan Jukić nakon dodavanja Nemanje Bilbije, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Šutirao je Savić sa distance, a njegov udarac odbranio Chovan. Dok je dobru priliku imao Niko Janković, ali je i njegov udarac odbranio Chovan. U zadnjim sekundama prijetio je i Bilbija, ali je i njegov udarac nakon sjajnog solo prodora otišao kraj gola.

S druge strane Slovan je imao dobre šanse preko Šaponjića i Greena, ali su u dva navrata Plemići izbacivali loptu sa gol linije.

U drugom dijelu nešto manje uzbuđenja, ali je Zrinjski i u njemu mogao doći do gola. Nije bio precizan jednom Bilbija, te Memija.

Kazna je stigla u 67. minuti kada je rezervista Ramirez odmah po ulasku u igru pogodio za vodstvo. Pauschek je ubacio, a Veneceluanac matirao Čondrića.

Nakon toga Slovan je prijetio u još nekoliko, ali je prvak BiH odolio svim napadima i izborio produžetke.

Tamo je bilo mirno u prvom dijelu sve do 103. minute. Bilbija je izveo slobodan udarac, Chovan odbio na nogu Savića, a mladi fudbaler matirao iskusnog golmana.

Zrinjski je sjajno stajao na terenu, ali je Slovan još jednom imao mnogo sreće. Erik Ramirez je postigao gol makazicama i matirao Josipa Čondrića.

Nakon toga pristupilo se izvođenju penala gdje su se bolje snašli fudbaleri Slovana i slavili sa 6:5.

Kompletan tekstualni prijenos pronađite OVDJE.