Zrinjski remizirao protiv Sheriffa, ali je bio bolji tim

Nogomet 06. jul 202222:01 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog remizirali su u susretu prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka protiv moldavskog Sheriffa, a na kraju je rezultat glasio 0:0.

Iako je meč završen bez pogodaka ekipa Sergeja Jakirovića bila je dosta bolji protivnik, a u prvom poluvremenu vidjeli smo jednu pravu šansu i to za Zrinjski.

Igrala se druga minuta kada je Josip Ćorluka sa desne strane ubacio loptu za Bilbiju, a najbolji fudbaler Premijer lige BiH bio za malo neprecizan.

U prvom dijelu Mostarci su imali još nekoliko opasnih napada, dok Sheriff niti jednom nije ozbiljnije zaprijetio prvaku Bosne i Hercegovine.

U drugom je dijelu ponovo prvi prijetio Nemanja Bilbija i to iz slobodnog udarca, ali je ponovo bio neprecizan.

Igrao se 58. minut kada je Bilbija promješao odbranu Sheriffa, ostavio loptu za Jukića koji je veoma dobro šutirao, ali pogodio samo spoljni dio mreže.

Sheriff je najbolju priliku imao preko Badoloa koji je šutirao sa velike udaljenosti, snažno, ali je njegov udarac bio bezopasan za Čondrića.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa će naš tim sa aktivnim rezultatom na revanš u Kišinjev.

Revaš susret ovih timova na rasporedu je za sedam dana.