Zvezda se nadigravala sa Rangersom, ali na kraju uvjerljivo poražena

Nogomet 10. mar 202222:57 > 23:19 0 komentara
Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom susretu 1/8 finala Lige Evrope na gostovanju Rangersu sa 3:0, a čak tri gola poništena su im zbog ofsajd pozicije.

Već u trećoj minuti Aleksandar Katai zatresao je na fenomenalan način mrežu domaćina, ali je njegov gol poništen zbog minimalne ofsajd pozicije.

U 11. Rangers dolazi do prednosti. Srnić je oborio Ryana Kenta, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je James Tavernier.

REUTERS/Russell Cheyne

Aleksandar Katai u 13. postiže i drugi gol, ali je on ponovo poništen nakon asistencije VAR-a. Ovoga puta ofsajd pozicija bila je još minimalnija.

Dvije minute kasnije Morelos bježi odbrani prvaka Srbije i pogađa za 2:0.

Imala je Zvezda veliku priliku u 24. minuti. Ryan Jack je oborio jednog fudbalera Crvene zvezde, a sudija Serdar Gozubyuk pokazao na bijelu tačku. Da ovo nije noć Aleksandra Kataija pokazao je i veoma loše izveden penal. Sjajno je reagovao McGregor.

U drugom poluvremenu nastavila je ekipa Giovannija van Bronckhorsta još agresivnije, a treći gol stigao je u 51. minuti. Tavernier je ubacio, a Leon Balogun pogodio za na kraju ispostavit će se konačnih 3:0.

El Fardou Ben je u 85. minuti zadrmao mrežu Rangersa, ali je i njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije, pa je tako Zvezda meč završila bez zasluženog pogotka.

Revanš ovih timova igra se na stadionu Rajko Mitić za sedam dana.