Borac pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine u rukometu

Ostali sportovi 27. maj 201818:46 > 18:48
N1

Rukometaši Borca pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017./2018.

Borac je u finalu završnog turnira u Banjoj Luci pobijedio visočku Bosnu sa 22:19 (9:9) i osvojio šesti naslov pobjednika Kupa BiH.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Bosna je u nastavku uspjela povesti sa dva gola prednosti i imala je priliku da s igračem više poveća vodstvo. No, u tim trenucima istaknuo se golman domaćih Ljubišić koji je odbranio dva “zicera” što se ispostavilo kao trenutak koji je “prelomio” utakmicu. Banjalučani su uspjeli serijom od pet golova doći do preokreta i tri gola prednosti, koju su uspjeli sačuvati do kraja meča.

Najefikasniji kod Borca bio je Unčanin s osam golova, a kod Bosne Omanović sa šest pogodaka.