Lindsay Vonn sedmi put najbolja u spustu

Ostali sportovi 18. mar 201512:05 > 12:52

Američka skijašica Lindsay Vonn po sedmi je put u karijeri osvojila Mali kristalni globus u spustu pobijedivši u srijedu i na finalu Svjetskog kupa u francuskom Meribelu.

Rekorderka po broju pobjeda u Svjetskom kupu svom je prijašnjem zbroju dodala još jedan, 65. trijumf na utrkama najboljih svjetskih skijašica. Na istoj stazi na kojoj je prije nje slavio Norvežanin Kjetil Jansrud, samo s nešto nižim startom, Vonn je dokazala svoju nadmoć u brzim disciplinama i jedina projurila padinom ispod 90 sekundi (1:29.87).

Drugo i treće mjesto osvojile su Austrijanke; 34-godišnja Elisabeth Goergl za Vonn je zaostala 24 stotinke sekunde, a Nicole Hosp je bila 30 stotinki sporija od Amerikanke.

Austrijanka Anna Fenninger bila je jedina ozbiljna konkurentica Vonn za Mali globus, ali je za Amerikankom zaostala 95 stotinki što joj je bilo dovoljno tek za osmo mjesto. To je iskoristila Slovenka Tina Maze koja je četvrtim mjestom smanjila zaostatak za Fenninger u borbi za Veliki kristalni globus na samo 12 bodova uoči posljednje tri utrke