Završen plivački maraton u Bileći

Ostali sportovi 28. jul 201914:42 > 14:45
Google Maps

Pepijn Smits iz Holandije pobjednik je Drugog međunarodnog plivačkog maratona, koji je danas održan na Bilećkom jezeru, a Marija Stanić iz Novog Sada bila je prva u ženskoj konkurenciji.

Smits je rekao da je bila prava otvorena trka na vodi i da je svaki put pokušavao da brže pliva, te da je poslije dva i po kruga ostvario značajnu prednost i pobijedio.

Drugo mjesto zauzeo Tamaš Farkaš iz Bačke Topole, prošlogodišnji pobjednik maratona. On je istakao je da je zbog vjetra i velikih talasa današnja trka za njega bila zahtjevna.

“Sviđa mi se ovdje, ljudi su ljubazni, jezero je lijepo, čista je voda i nadam se da ću se vratiti sljedeće godine”, kaže Farkaš.

Koorganizator Drugog plivačkog međunarodnog maratona Miodrag Hrnjez Ljumo rekao je da je maraton okupio oko 100 takmičara iz sedam zemalja.

Menadžer opštine Bileća Mihajlo Vujović istakao je značaj ove manifestacija zbog promocije opštine i Bilećkog jezera koje je, kako je naglasio, specifično jer ima čistu i toplu vodu, te raspolaže bogatim ribljim fondom.

U toku maratona održana je dječija trka na 50 metara, kao i trke zadovoljstva na 300, 500, 1.000 i 1.500 metara. Organizator plivačkog maratona je opština Bileća, a koorganizator Zavičajni klub “Osvit” iz Bileće.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad