Poznati svi učesnici polufinala Evropskog prvenstva u rukometu

Ostali sportovi 22. jan 202018:10 > 18:12
AFP

Nakon pobjede reprezentacije Portugala nad Mađarskom 34:26 poznati su svi sudionici polufinala Europskog rukometnog prvenstva. To su Španjolska i Hrvatska iz skupine I te Norveška i Slovenija iz skupine II.

U skupini I Španjolska i Hrvatska igrali su međusobno za prvo mjesto, a utakmica je završila neodlučenim rezultatom 22:22, pa će zahvaljujući boljoj gol razlici u borbu za medalje s prve pozicije krenuti Španjolci.

Bila je to čudna utakmica u kojoj su nakon izjednačenog prvog poluvremena Španjolci na početku drugog napravili seriju 6:1, poveli 18:12 i, činilo se, riješili utakmicu. Međutim, kao i protiv Njemačke, Hrvatske nije odustala i uspjela se u završnici vratiti u utakmicu.

Dvije minute prije kraja Domagoj Duvnjak pogodio je za hrvatsko vodstvo 22:21, a minutu kasnije izjednačio je Aleix Gomez.

U posljednjoj minuti susreta Duvnjak je pogodio vratnicu, a Španjolci su do kraja zadržali loptu te su zahvaljujući boljoj gol razlici osvojili prvo mjesto u skupini.

Igrač utakmice bio je Igor Karačić koji je za Hrvatsku zabio 10 golova iz 12 pokušaja.

U skupini II Mađari su imali šansu za polufinale u slučaju pobjede nad Portugalom i poraza Slovenije od Norveške. Ipak, Portugalci su bili puno bolji te su na kraju zasluženo slavili pobjedu 34:26.

U toj skupini kasnije danas Norveška i Slovenija će u međusobnom ogledu odlučiti o pobjedniku skupine. Norvežanima igra i neodlučen rezultat, a Slovencima samo pobjeda.