Abedin Mujezinović osvojio zlato na 800 metara u Turskoj

Ostali sportovi 05. mar 202221:21 > 08. mar 2022 15:13 0 komentara
FENA

Abedin Mujezinović osvojio je danas na 27. balkanskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Istanbulu prvo mjesto i zlatnu medalju u trci na 800 metara.

Mujezinović je pobijedio s vremenom 1:50,90. Bio je ovo drugi naslov balkanskog prvaka za ovog bh. atletičara, koji je prije nešto više od godinu dana iz Atletskog kluba Zenica prešao u redove AK Sarajevo.

Mujezinović je svoj prvi naslov prvaka Balkana u dvorani osvojio 2017. godine u Beogradu (Srbija), kada je pobijedio s vremenom 1:51,08. Njegov lični rekord na 800 metara na otvorenom iznosi 1:45,87.

Tuzlak Hajrudin Vejzović na današnjem takmičenju zauzeo je sedmo mjesto u trci na 60 metara, s vremenom 6,82 sekunde, a u kvalifikacijama je bio prvi u svojoj grupi s vremenom 6,80 sekundi.

Njegov sugrađanin Edin Vikalo nije se uspio plasirati u finale, a u svojoj je kvalifikacijskoj grupi bio četvrti s vremenom 6,81 sekunda.

Sara Lučić u skoku u vis preskočila je letvicu na visini od 1,75 metara te je zauzela 10 mjesto.

Na ovogodišnjem prvenstvu nastupilo je oko 250 atletičara i atletičarki iz 19 zemalja.