Bh. futsaleri poraženi od Slovačke, ali uz odličnu igru

Ostali sportovi 15. dec 202122:07 0 komentara
Anadolija

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom susretu od selekcije Slovačke rezultatom 5:4.

Naš tim je napravio veliki broj prilika u prvom poluvremenu, ali je golman Slovačke Karpiak zaustavio nekoliko velikih prilika, pogotovo onih koje su imali Kahvedžić, Sesar i Jelić.

Ipak, Slovaci su ti koji su poveli prvi i to udevetoj minuti sa bijele tačke. Strijelac je bio Drahovsky. Zmajevi su do poravnanja stigli preko Zdrahala koji je pogodio vlastitu mrežu nakon pokušaja Kahvedžića.

Izabranici Ive Kreze započeli su odlučno i u drugom poluvremenu, ali su Slovaci ponovo prvi došli do prednosti, a ponovo je strijelac bio Drahovsky. Novo poravnanje zmajevima donio je Davor Arnautović koji pogađa na asistenciju Bilala Jelića.

Nezgodni Slovaci u 28. minuti stižu do nove prednosti, a treći gol na susretu postigao je odlični Drahovsky. Ipak, samo minut kasnije Josip Sesar pogađa nakon sjajne akcije naše ekipe i donosi novo poravnanje Zmajevima.

Naša ekipa se večeras slabo snalazila nakon prekida, pa je tako Rick iskoristio novu loštu reakciju naše odbrane i pogodio za 4:3.

Zmajevi su krenuli agresivno da stignu do novog poravnanja, ali je to iskoristio Drahovsky koji je postigao i četvrti pogodak. Ovaj put pogodio je na sjajan način, silovitim udarcem.

Sve što su Zmajevi uspjeli uraditi do kraja susreta jeste postići pogodak preko Srđana Ivankovića, pa je meč završen rezultatom 5:4.

Naše momke već sutra očekuje meč sa Češkom, dok će u petak snage odmjeriti sa Austrijom.