Bh. odbojkašice napravile prvi korak ka Evropskom prvenstvu

Ostali sportovi 06. maj 202116:44 0 komentara
N1

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH na najbolji mogući način započela je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Naše reprezentativke bile su bolje od najbolje selekcije Slovenije rezultatom 3:0.

Meč nije počeo onako kako smo priželjkivali jer je Slovenija u prvom setu napravila osjetniju prednost od 18:14.

Vratile su se naše odbojkašice do rezultata 19:19. Naše reprezentativke ipak su prve došle do set lopte i prvu koju su dobile na 24:23 su isokristile te osvojile prvi set.

U početku drugog seta Slovenke su imale rezultat 5:2, ali onda su naše reprezentativke zaigrale mnogo bolje i došle do 10:6. Naše reprezentativke nisu ispuštale prednost iz ruku i slavile i u drugom setu, ovaj put rezultatom 25:20.

U trećem setu Slovenke su imale solidnu prednost, čak pet poena razlike, ali nakon time outa selektora Stevana Ljubičića, naše reprezentativke su osvojile pet uzastopnih poena i poravnale na 20:20. Triler završnica pripala je našim odbojkašicama, koje su na kraju rezultatom 26:24 u trećem setu obezbijedile prvu pobjedu.

Očekivano Edina Begić i Dajana Bošković su bile naši najbolji pojedinci, ali cijela reprezentacija je igrala dobro, konkretno u napadu, iako su u presudnim trenucima poeni u odbrani odlučivali tok utakmice.

Ženska odbojkaška reprezentacija drugi meč kvalifikacija igra već sutra, a protivnice će biti reprezentativke Češke republike.