Ponos BiH: Zlatni ljiljani u finalu Svjetskog prvenstva!

Ostali sportovi 09. nov 202216:41 0 komentara
F.Z./N1

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Egipat 3:0 (25:13; 25:19; 25:20) u polufinalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci.

Utakmica je počela minutom šutnje za Izeta Delalića, brata kapitena reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci Sabahudina Delalića.

Izabranici Ifeta Mahumtovića na startu prvog seta odlijepili su se na osjetniju prednost koja je varirala od tri do šest poena razlike, do polovine seta broj jedan. Prednost naših povećana je u nastavku i prvi set je okončan ubjedljivim rezultatom 25:13 za svega nešto više od 20 minuta.

F.Z./N1

Nastavili su furiozno igrati reprezentativci Bosne i Hercegovine napravivši seriju 8:0 na startu drugog seta kada su poveli 10:2. Konsolidovali su Egipćani u nastavku i prišli na 11:9 i selektor Mahmutović je morao tražiti taj-aut. Egipat je bio ravnopravan protivnik do pred kraja seta. Dolazili su do jedanog poena minusa, ali BiH uspijeva zaustaviti Egipat serijom 3:0 kada su povećali vodstvo na 21:16. Set broj dva pripao je BiH 25:19.

Velika borba u trećem setu. Izjednačeno je bilo tokom prvih 15 poena, a onda ponovo BiH seriju 4:0 i odlazi na 13:9. Ipak nisu uspjeli ozbiljniji otpor da pruže našoj selekciji Egipćani, tako da je i treći set dobila BiH.

Sjedeći odbojkaši BiH tako će se boriti za 27. medalju u historiji naše selekcije.

Protivnik BiH bit će pobjednik drugog polufinala u kojem se sastaju Iran i Brazil od 19 sati.

Bh. sjedeći odbojkaši idu u pohod na čevrto svjetsko zlato, pored toga imaju i dva srebra i jednu bronzu.