Braathen pobjednik slaloma u Val d'Isere-u

Ostali sportovi 11. dec 202215:09 0 komentara
JEFF PACHOUD / AFP

Norveški skijaš Lucas Braathen pobjednik je prvog slaloma sezone voženog u nedjelju u francuskom Val d'Isere-u. Ovo mu je treća pobjeda u Svetskom kupu.

Poslije prve vožnje Braathen je bio na drugom mjestu, ali je u drugoj vožnji bio sjajan i na kraju je bio brži od prvog pratioca za 0.84 sekunde. Do trijumfa je došao u ukupnom vremenu 1:38.14.

Na drugom mjestu našao se Autsrijanac Manuel Feller koji je u subotu bio drugi i u veleslalomu na istoj stazi. Feller je u nedjelju imao ukupno vrijeme 1:38.98.

Na trećem mjestu našao se Švajcarac Loic Meillard (1:39.12).

Norvažanin Henrik Kristoffersen bio je prvi nakon prve vožnje, ali je u drugoj imao neočekivano mnogo grešaka i na kraju je zauzeo šesto mjesto.

Što se tiče hrvatskih skijaša, Istok Rodeš bio je 16, Samuel Kolega je zauzeo 27. poziciju.

Slovenci Štefan Hadalin i Tijan Marvot zauzeli su 45. i 46. mjesto.