Česi “prelomili” hrabru Bosnu i Hercegovinu

REUTERS/Radovan Stoklasa

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke 27:19 u drugom kolu grupne E na Evropskom prvenstvu.

Rukometaši selektora Rastislava Trtika na startu utakmice napravili su seriju 5-0 i poveli 6-1 već u prvih 10 minuta meča.

Ipak mnogo bolja igra do kraja prvog dijela izabranika Ivice Obrvana urodila je plodom, pa su Zmajevi uspjeli doći do poluvremena do samo tri gola zaostatka.

Prvi dio drugog poluvremena Bosna i Hercegovina je igrala jako dobro, a u jednom trenutku došli su na minus jedan, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Česi su na kraju “slomili” sve otpore BiH i “odlijepili” se na veliku prednost na kraju 27:19.

Dino Hamidović bio je najefikasniji sa pet golova u redovima BiH. Po tri su dodali Perić i Herceg, a po dva Burić, Vranješ i Dragnić. Benjamin Burić upisao je šest odbrana.

Češku je do pobjede vodio Matej Klima sa osam golova, ali i golman Tomas Mrkva sa 11 odbrana. Pet igrača pobjedničke ekipe imala su po tri gola: Piroch, Kasparek, Babak, Cip i Vanco.

Bosna i Hercegovina nakon ovog poraza ima matematički minimalne šanse za plasman u narednu fazu, a večeras od 20:30 sati u drugoj utakmici grupe derbi igraju Švedska i Španija. A upravo će Španci biti protivnici BiH u ponedjeljak od 18 sati.