CEV Zlatna liga: Zmajice poražene od Francuske

Ostali sportovi 01. jun 202223:35 0 komentara
JEAN-MARIE HERVIO / FFVOLLEY

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu CEV Zlatne Lige u gostima od selekcije Francuske sa 3:1 u setovima.

Rezultat po setovima glasio je 25:17, 25:20, 22:25, 25:19.

Nisu izabranice Stevana Ljubičića imale mnogo šanse protiv favoriziranog protivnika, a Francuska je od samog početka preuzela inicijativu i pokazala zašto se smatra jednom od najjačih selekcija današnjice.

Igrale su Trikolorke veoma sigurno od samog početka, napravile osjetljivu prednost već na startu seta, do kraja je zadržale i slavile sa 25:17.

U drugom viđen je nešto veći otpor našeg tima, ali Francuska je i ovaj set riješila bez većih problema, a na kraju je rezultat glasio 25:20.

Treći set donio je sjajnu igru i pokazao zašto su naše djevojke prošle godine okitile se titulom CEV Srebrene lige. Služio je servis naše odbojkašice, sredinom seta napravile su veliku seriju od sedam osvojenih poena, preokrenule rezultat, prednost zadržale do kraja i set riješile u svoju korist rezultatom 22:25.

Ipak, Francuska je u četvrtom setu ubacila u brzinu više i bez većih problema riješila set u svoju korist rezultatom 25:19.

Nakon tri odigrana kola Frnacuska je lider na tabeli Grupe A sa 6 osvojenih bodova, Španija je druga sa 3, dok je naš tim posljednjeplasirani bez bodova.

Ekipu Stevana Ljubičića naredni meč očekuje 4 juna kada će u dvorani Mejdan ugostiti današnjeg protivnika, dok četiri dana kasnije Zmajice gostuju selekciji Španije.