Rukomet EURO: Čudesni povratak Francuza za polufinale!

Ostali sportovi 26. jan 202222:23 > 22:24 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Francuska je pobijedila Dansku 30:29 te tako izborila polufinale Europskog prvenstva. Island je tako ostao bez polufinala, iako su 57. minuta ove utakmice bili 'unutra'.

Gubili su Francuzi 57. minuta utakmice protiv Danske, da bi tada ipak okrenuli rezultat i prošli u polufinale kao prvi u grupi.

Najefikasniji u sastavu Francuske, bili su Dika Mem u Hugo Descat sa po osam, odnosno Nikola Karabatić i Lenne sa po tri gola. Kod Danske, raspoloženi za igru u napadu, bili su West Kirkelokke sa 10, Jacob Holm sa devet i Rasmus Lauge sa četiri gola.

Francuska će tako u petak u polufinalu na Švedsku, dok će Danska igrati protiv Španije.