Četvrto zlato na SP: Norvežanke čudesnim preokretom do pobjede

Ostali sportovi 19. dec 202119:45 > 19:51 0 komentara
Facebook: Team Norway

Rukometašice Norveške osvojile su naslov svjetskih prvakinja nakon pobjede protiv Francuske (29:22).

Iako je na poluvremenu Francuska imala prednost od četiri gola (16:12), to nije spriječilo Norvežanke da dođu do zlata.

Drugo poluvrijeme završilo je 17:6 za Norvešku, a najraspoloženija igračica bila je Reistad sa šest golova, dok su pet zabile Dale i Mork.

S druge strane, u redovima Francuske najefikasnija je bila Pineau sa četiri gola.

Norvežankama je to četvrti naslov svjetskih prvakinja, prvi nakon 2015. godine.

Što se tiče utakmice za treće mjesto, Danska je rutinski svladala Španjolsku (35:28).

Dansku ekipu je do bronze vodila Burgaard sa sedam golova, dok je u redovima Španjolske najefikasnija bila Martin sa šest golova.