Futsal EURO: Srbija se pobjedom oprostila od šampionata

Ostali sportovi 28. jan 202222:21 0 komentara
Uefa.com

Futsal reprezentacija Srbije pobijedila je Nizozemsku sa 3:2 u meču trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva u Amsterdamu.

Izabranici Dejana Majesa nisu uspjeli da upišu senzaciju i daju devet golova rivalu, kako bi održali šansu da prođu dalje, nakon poraza od Portugala i Ukrajine (2:4 i 1:6).

Ipak, uspjeli su da preokrenu od 0:2 do pobjede i da odbrane čast, uprkos tome što su čitav turnir odigrali oslabljeni neigranjem ključnih igrača.

Već u trećem minutu Nizozemci su iskoristili jedno loše uklizavanje Rajčevića i ništa bolju reakcija Momčilovića i preko Martinusa stigli do prednosti od  1:0.

Novi jeftin gol za Nizozemsku pao je u trećem minutu nastavka. Pogodila je lopta Stefana Rakića nakon šuta St Justena i ona završava iza leđa Momčilovića za 2:0.

Na prvi gol Srbije čekalo se do 27. minuta kada je Slobodan Rajčević uhvatio perfektan volej poslije prekida i kroz noge čuvara ga poslao u mrežu za 2:1.

Srbija je uspjela da dođe do preokreta za samo 30 sekundi. Dvije sjajne akcije i egzekucija Ramića i Stojčevskog je do 24. minuta označila preokret do 3:2.

Nizozemci su dobili penal pet minuta prije kraja, ali ga je promašio Buzambu.

U drugom susretu grupe A Portugal je golom Zicky Tea savladao Ukrajinu i osigurao prolaz dalje.

Na kraju Portugal je prvoplasirani tim grupe sa maksimalnim učinkom od 9 bodova, Ukrajina, Srbija i Nizozemska ima 3, ali Ukrajinci zbog bolje gol razlike idu u nokaut fazu.