Gruzija preokrenula protiv Azerbejdžana za prvu pobjedu na EURO u futsalu

Ostali sportovi 22. jan 202216:44 0 komentara
uefa.com

Futsal reprezentacija Gruzije upisala je prvu pobjedu protiv favorizovane selekcije Azerbejdžana na EURO 2022 u Holandiji.

Nije sve krenulo kako treba za Gruzijce, koji su u samo dva minuta primili dva pogotka. Najprije je u 6. minuti Vilela doveo Azerbejdžan u vodstvo, da bi samo minut kasnije iti igrač udvostručio prednost na 2:0.

Ipak, do poluvremena, Gruzija je ponovo otvorila utakmicu, golom kojeg je u 20. minuti postigao Elisandro.

U drugom poluvremenu, Gruzijci su mnogo odlučnije krenuli prema golu protivnika a u 27 minuti na 2:2 je poravnao Sebiskveradze. U 32. minuti vidjeli smo potpuni preokret, nakon što su Gruzijci iskoristili penal kojeg je u gol pretvorio Feitosa.

U iščekivanju utakmice u kojoj će igrati i reprezentacija Bosne i Hercegovine protiv Španije, lider na tabeli grupe D je Gruzija  sa 3 boda.