Lana Pudar treća na Evropskom prvenstvu

Ostali sportovi 15. aug 202218:06 > 19:18 9 komentara
FINA

Na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu, najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je bronzu na 100 metara delfin tehnikom.

Naša takmičarka završila je utrku vremenom 57.27, što je bilo dovoljno za treće mjesto.

Šveđanka Louise Hansson koja je imala vrijeme 56.66, osvojila je zlato, a srebro je osvojila Francuskinja Marie Wattel iz Francuske s vremenom 56.80.

Podsjetimo, Lana Pudar završila je polufinalni nastup na Evropskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin osvojivši šesto kvalifikaciono vrijeme u svojoj grupi (26.56) i završila kao deseta u kvalifikacijama.

Pudar će još nastupiti u utrkama na 200m delfin tehnikom, koje će se plivati u sljedećim danima.