Lana Pudar u finalu SP na 200 metara delfin!

Ostali sportovi 21. jun 202219:32 > 19:58 3 komentara
Lana Pudar

Lana Pudar plasirala se u novo finale Svjetskog prvenstva u velikim bazenima. Mostarka je izborila plasman među osam najboljih plivačica svijeta u disciplini 200 metara delfin u Budimpešti.

Šesnaestogodišnjakinja je u prvoj polufinalnoj utrci zauzela 2. mjesto uz vrijeme 2:07:58 i tako izborila novo finale Svjetskog prvenstva na velikim bazenima u Mađarskoj.

Hali Flickinger bila je najbrža u polufinalnoj grupi uz vrijeme 2:05:90. A treće mjesto pripalo je Yufei Zhang koja je kasnila za Pudar 18 stotinki.

Lana je na početku utrku zaostajala za nekoliko vodećih plivačica, ali je u posljednjih 50 metara ubacila u brzinu više i ekspresno završila na drugoj poziciji grupe polufinala.

Ovo je drugo polufinale za Lanu Pudar poslije osmog mjesta u disciplini 100 metara delfin prije nekoliko dana.

Finale na 200 metara delfin na rasporedu je sutra od 18 sati.

Printscreen

Pudar je imala četvrto vrijeme od svih učesnica koje su izborile finale. Ovo je spisak svih učesnica sutrašnjeg finala.