Loznica savladala Orebro i ostavila Mostar bez šanse za Ligu prvaka

Ostali sportovi 29. okt 202221:25 0 komentara
KMF Grad Loznica 2018

Futsaleri Loznice zabilježili su i treću pobjedu na kvalifikacionom turniru Lige šampiona u Mostaru protiv švedskog Orebra 6:3 i izborili plasman u elitno takmičenje.

Lozničanima je i bod u posljednjem kolu protiv švedskog šampiona bio dovoljan za plasman u elitu. Ali KMF Grad-Loznica 2018. trijumfalno je završio ovaj turnir, trećom pobjedom iz toliko mečeva.

Odlično je šampion Srbije krenuo i poveo u trećem minutu golom Rosića. Ipak, Šveđani su odgovorili samo tri minuta kasnije, a pogodak je postigao Rodrigues. Ipak, do poluvremena Lozničani uspjevaju da dođu ponovo u vodstvo preko Avramovića u 16. minutu.

Praktično je sve bilo gotovo na početku drugog poluvremena. Kocić u 21. i Avramović ponovo u 23. minutu doneli su veliku prednost – 4:1. Ipak, Šveđani dodaju element drame u posljednju četvrtinu utakmice. U 29. minutu ponovo Rodrigues trese mrežu, a samo dva minuta kasnije isti igrač postiže hat-trick za 4:3.

Međutim, nije on jedini koji je došao do hat-tricka. To je uspio i Avramović u 36. minutu za 5:3, a konačan rezultat 6:3 postavio je Dudu u 39. minutu.

Mostar Stari Grad Staklorad igra drugi meč grupe protiv Araza u utakmici bez rezultatskog značaja.