Novo zlato za italijanske atletičare: Massimo Stano najbrži na 20 km

Ostali sportovi 05. aug 202112:01 0 komentara
REUTERS/Kim Hong-Ji

Novo zlato za Italiju u atletici. Massimo Stano trijumfovao je na Olimpijskim igrama u trci brzog hodanja na 20 kilometara.

Stano je na svojim prvim Igrama ostvario najveći uspjeh u karijeri. Kroz cilj je prošao u vremenu 1:21:05.

Postepeno je popravljao svoju poziciju 29-godišnjak, da bi na prvu poziciju izbio prije 16 pređenih kilometara.

Prethodno su zlato za Italiju u atletici osvojili Lamonte Jacobs na 100 metara i Gianmacko Tamberi u skoku uvis.

Preostala dva mjesta na pobjedničkom postolju zauzeli su Japanci. Koki Ikeda je za pobjednikom kasnio devet sekundi i osvojio je srebro, dok je bronza pripala Toshikazu Yamanashi, koji je zaostajao 23 sekunde.

Među najboljih pet trku su završili Španac Alvaro Martin i Nijemac Cristopher Linke.