Odbojkašice Slovenije u četiri seta bolje od Latvije

Ostali sportovi 14. maj 202118:56 0 komentara
N1

Odbojkašice selekcije Slovenije danas su u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine u Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj i Rumuniji u Areni Husejin Smajlović u Zenici savladale odgovarajuću selekciju Latvije rezultatom 3:1 u setovima.

Slovenke su sjajno otvorile susret i na kraju prvog seta slavile uvjerljivim rezultatom 25:14.

U drugom setu viđeno je nešto više neizvjesnosti, a odbojkašice Latvije su pružile znatno veći otpor, ali su Slovenke na kraju riješile set u svoju korist rezultatom 25:22.

U trećem setu Latvijke su zaigrale dosta bolje, iskoristile i određene padove kocentracije u igri protivnica, kontrolirale set i na kraju ga osvojile rezultatom 25:23.

U četvrtom setu je također bilo veoma uzbudljivo. Selekcija Latvije je i u ovom setu pružila veliki otpor, ali su odbojkašice iz Slovenije na kraju ipak osvojile set rezultatom 25:21. I trijumfovali rezultatom 3:1 u setovima.

N1
N1
N1
N1
N1
N1

Slovenije se nakon ove pobjede nalazi na trećem mjestu kvalifikacione grupe F sa 6 osvojenih bodova koliko ima i selekcija Bosne i Hercegovine, ali i sa utakmicom više, dok je Latvija posljednjeplasirana bez osvojenih bodova.

Večeras je na rasporedu i drugi susret današnjeg programa, a sastat će se reprezentacija Bosne i Hercegovine i Češke.