Odbojkašice Srbije protiv Brazilki osvojile naslov prvaka svijeta

Ostali sportovi 15. okt 202221:36 3 komentara
printscreen

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva savladala Brazil 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).

Srbija je osvojila drugi put zaredom titulu svjetskog šampiona, a ovaj put je to učinila bez poraza i ova generacija je pokazala da je uistinu posebna.

U prva dva seta Srbija je krenula iz minusa. U prvom dosta su napravile dosta grešaka, što su Brazilke iskoristile i povele 4:1. Ali brzo su se Srpkinje vratile, uspostavile rezultatsku ravnotežu, a onda postepeno preuzimale kontrolu prvog seta. Na kraju ipak su morale da igraju na razliku, ali su prelomile i došle do startnog vodstva – 26:24.

Brazilke u drugom ponovo dobijaju na tacni veliku prednost. Gabi je sjajno servirala i Selecao dolazi do +4 (6:2). Ali kao u prvom setu, Srbija se vraćala i došla do izjednačenja 12:12. Igralo se u mini serijama do kraja drugog seta, a pri rezultatu 22:22, neodbranjivim napadima Tijane Bošković Srbija vezuje tri poena i dolazi i do drugog seta – 25:22.

U trećem setu Brazilke su pale, i fizički i mentalno, pa je Srbija rutinski došla do pobjede i nove titule svjetskih prvakinja. Treće mjesto ranije je osvojila Italija.