Pobjeda futsalera Mostara za oproštaj od Lige prvaka

Ostali sportovi 29. okt 202222:06 0 komentara
NS BiH

Futsaleri Mostara SG Staklorada pobijedili su azerbejdžanski Araz 3:2 u utakmici 3. kola kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka, ali ta utakmica nije imala rezultatski značaj jer je Loznica već osigurala plasman u elitnu rundu nakon tri pobjede u grupi 5.

VEZANA VIJEST:

Nije bilo lako Mostracima igrati ovaj meč, s obzirom na činjenicu da su već znali da meč nema nikakav rezultatski značaj.

Mario Aladžić i Nermin Kahvedžić za svega 12 minuta odlično su kombinovali i donijeli dva gola prednosti domaćinu.

Kahvedžić je asistirao a Aladžić pogađao u 3. i 12. minuti prvog poluvremena.

Poslije samo tri minuta drugog dijela Vitao smanjuje prednost Mostara na 2:1 i pogađa za azerbejdžanski tim.

Deset minuta kasnije Predrag Šešelj ponovo odvodi Mostar SG Staklorad na dva gola viška, a Kahvedžić upisuje treću asistenciju.

Sve što je uspio Araz jeste smanjiti poraz na 3:2 golom Ameguala. Asistent kod gola bio je strijelac prvog Vitao.

Kvalifikacije u grupi 5 kao prvoplasirani završili su futsaleri Srbije sa 9 bodova i oni idu u elitnu rundu. Mostar je drugi sa 6, Orebro treći sa 3, a Araz posljednji bez bodova.