Podvig Crne Gore: Lavovi nadigrali Kauboje!

Ostali sportovi 20. jan 202217:13 > 17:15 2 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Rukometaši Crne Gore odigrali su još jedan fenomenalan meč na Evropskom prvenstvu. Izabranici Zorana Roganovića, nakon sjajne igre u oba pravca, savladali su Hrvatsku, koja je slovila za velikog favorita na startu glavne runde takmičenja – 32:26 (14:9).

Najefikasniji u sastavu Crne Gore, bili su Branko Vujović sa osam, Miloš Vujović sa sedam, Vasko Ševaljević, Stefan Čavor i Nemanja Grbović po četiri gola. Nebojša Simić je imao 17 odbrana. Kod Hrvatske, bolji od ostalih, bili su Ivan Čupić sa šest, Luka Cindrić sa četiri, Marin Šipić i Tin Lučin sa po dva gola.

Hrvatska je slovila za favorita uoči meča, ali su popularni “lavovi“ iz Crne Gore, nakon pobjeda nad Severnom Makedonijom i Slovenijom, te plasmana u glavnu rundu takmičenja, najavili da će na paketu insistirati na tome da ih rival uvjeri da je bolji.

Izabranici Zorana Roganovića su odlično počeli meč. Odbrana je bila na visokom nivou, Nebojša Simić je uhvatio pet lopti. Sa druge strane, Miloš Vujović i drugovi su imali problema, ali su pronalazili rješenja za duboku zonu Hrvatske, pa je Crna Gora vodila sa 6:3.

Izabranici Hrvoja Horvata, igrači Hrvatske, nastojali su da stignu do egala i preokreta do kraja prvog poluvremena, ali ništa od toga, naprotiv. Simić je djelovao kao hobotnica na golu, duboka zona je postala “plitak potok“ za Crnu Goru, pa je na poluvremenu na semaforu pisalo 14:9 za “lavove“. Popularni “kauboji“ su bili u velikom problemu.

Nebojša Simić je ima devet odbrana, Miloš Vujović je postigao šest, Vasko Ševaljević i Branko Vujović po dva gola. Kod Hrvatske, raspoloženi za igru u napadu, bili su Ivan Čupić i Luka Cindrić sa po tri, odnosno Tin Lučin sa dva gola.

U nastavku meča se očekivala reakcija Hrvatske koja je slovila za velikog favorita, ali je Crna Gora agresivnom odbranu, uz sjajne intervencije Nebojše Simića, uz pametnu igru u napadu, ljubomorno čuvala kapital. U 40. minutu, posle gola fenomenalnog Branka Vujovića, koji je bio nezaustavljiv u nastavku meča na semaforu je pisalo 19:13.

Hrvatska se borila, ali je Crna Gora kontrolisala dešavanja na parketu i djelovalo je da sigurnim koracima grabi ka velikom podvigu. Tako je bilo. Izabranici Zorana Roganovića su nastavili da pišu stranice historije na šampionatu Evrope, a očekuju se nove u mečevima koji slijede.

U narednom kolu, Crna Gora igra protiv Nizozemske, dok će Hrvatska odmeriti snage sa selekcijom Danske.

Švedi sigurni protiv Rusije

U grupi 2 Švedska je sa 29:23 bila bolja od Rusije. Wanne je za švede postigao 9 golova, dok je Chintz dodao 5. Najefikasniji u Rusiji bio je Ermakov sa 5, dok je Andreev dodao 4 gola.