Poraz rukometaša BiH u Grčkoj

Ostali sportovi 16. mar 202219:50 > 20:03 1 komentar
RS BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Chalkidi od selekcije Grčke u prvoj utakmici predbaraža za Svjetsko prvenstvo 2023. godine rezultatom 24:17.

Charalampos Mallios sa 13 postignutih golova i golman Grčke Petros Boukovinas sa 17 odbrana predvodili su svoju selekciju do pobjede.

S druge strane u redovima Bosne i Hercegovine Benjamin Burić imao je 14 odbrana. Elmir Građan i Stjepan Jozinović ubilježili su po četiri gola, a Haseljić i Lukić po dva.

Revanš je u subotu (19.3.2022.) u Tuzli.

Prvo Poluvrijeme

Prvih 30 minuta utakmice nije bilo efikasno, viđeno je 18 golova. Briljirali su golmani obje reprezentacije.

Poveli su Grci na startu preko Charalamposa Malliosa, ali onda Bosna i Hercegovine pravi seriju 3-0 sa dva gola Ibrahima Haseljića i jednim Elmira Građana i odlazi na 1-3.

Benjamin Burić i Petros Boukovinas branili su sjajno od početka susreta i nakon 15 minuta imali su po pet odbrana.

Izjednačili su Grci u nastavku na 3-3, a onda je BiH pogodila sa igračem manje za 3-4. Međutim nastavio je sjajni braniti Boukovinas i Grci ponovo prave preokret i seriju 4-0 dolaze do vodstva 7-4.

Dino hamidović golom na isteku 20. minute postiže važan gol za 7:5 i prekida seriju Grčke. Pet minuta prije kraja rezultat je glasio 9:6, a domaćin je imao priliku prvi put da ode na +4, međutim to se nije desilo.

Uspijeli su rukometaši Tonija Čolina realizirati akciju i otići na odmor sa dva gola zaostatka. Prvo poluvrijeme je završeno 10:8 u korist Grčke.

Građan je bio najefikasniji u redovima Bosne i Hercegovine sa 3 gola, dva je dodao Haseljić.  Mallios je bio najraspoloženiji nakon prvog poluvremena postigavši 5 golova za Grke. Pratio ga je Tziras sa 3.  Golmani obje selekcije Burić i Boukovinas nakon 30 minuta ubilježili su po devet odbrana.

Drugo poluvrijeme

Grčka je otvorila drugo poluvrijeme šestim golom Malliosa. Zatim je Bosna i Hercegovina u narednim minutama igrala sa dva igrača manje, ali nisu dozvolili da se odlijepe na značajniju razilku.

Domaća reprezentacija na startu drugog dijela imala je najveću prednost od četiri gola (14-10).

Zaigrali su bh. rukometaši mnogo bolje u nastavku susreta napravivši seriju 3-0 kada su došli na samo gol zaostatka (14-13).

Nastavio je golman Grka Boukovinas sjajno braniti, a Mallios pogađati mrežu Bosne i Hercegovine, dok s druge strane Zmajevi nisu uspjeli realizovati nekoliko zicera.

Deset minuta prije kraja Grčka je imala najveću prednost do tada na meču +6 (20:14).

Do kraja utakmice Grčka je uspjela završiti utakmica sa najvećom prednošću sedam razlike (24:17) što će biti veliki kapital pred revanš za tri dana u tuzlanskom Mejdanu.