Porazi ženske i muške odbojkaške reprezentacije BiH

Ostali sportovi 04. jun 202223:31 0 komentara
JEAN-MARIE HERVIO / FFVOLLEY

Ženska i muška odbojkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine poražene su identičnim rezultatima 3:1 od Francuske, odnosno Rumunije.

Zmajice su pretrpjele i treći vezani poraz u grupi A Zlatne evropske lige. Odbojkašice BiH upisale još jedan poraz od Francuskinja identičnim rezultatom 3:1 kao i prije tri dana u Francuskoj.

Ipak prvi set su dobile naše igračice 25:18. Uzvratile su protivinice bh. dobojkašica istom mjerom u drugom setu (25:18). U nastaku susreta Trikolorke su privele rutinski meč kraju.

U trećem setu su slavile 25:19, da bi u četvrtom ipak Bosne i Hercegovina mogla odvesti meč u peti set, ali Francuska to nije dozvolila. Iako su bh. reprezentativke vodile 18:14 i 20:18, na kraju je presudio kvalitet gošći i pobijedile su i četvrti set 25:23.

S druge strane nešto ranije u istoj dvorani Mejdan u Tuzli nešto ranije odbojkaši BiH poraženi su također 3:1 od Rumunije. (15:25; 25:22; 22:25; 20; 25).

Rumuni su upisali četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva, a BiH ima jednu pobjedu i tri poraza. Rumunija je lider srebrene evrospke lige grupe A, a BiH je posljednjeplasirana.