Portugal nakon velikog preokreta savladao Španiju i izborio finale Eura

Ostali sportovi 04. feb 202221:53 > 22:09 0 komentara
Gerrit van Keulen / ANP / AFP

Futsaleri Portugala izborili su finale Evropskog prvenstva nakon što su poslije preokreta savladali Španiju sa 3:2.

Španija je u prvom poluvremenu bila mnogo bolji rival, a do prednosti su stigli već u prvoj minuti preko Gomeza.

Na 2:0 povisio je Chino na asistenciju Mellada u 13. minuti. Crvena Furija je u prvom poluvremenu propustila još nekoliko velikih prilika.

U drugom poluvremenu uslijedio je veliki pad reprezentacije Španije i nevjerovatna partija Portugala koji je čak četiri puta pogađao okvir gola.

Coelho je pogodio sa penala u 29. minuti, a onda je Zicky Te pokazao zašto se smatra najvećim talentom u futsalu na svijetu trenutno.

Mladi Portugalac je pogađao u 32. i 39. minuti i svojoj selekciji donio veliki preokret i finale.

Portugal će u finalu igrati protiv Rusije koja je nešto ranije danas identičnim rezultatom savladala Ukrajinu. Finalni meč igra se u nedjelju.