Rukomet EURO: Hrvatskoj samo bod protiv Nizozemske za kraj

Ostali sportovi 26. jan 202219:45 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Hrvatska rukometna reprezentacija je Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj zaključila remijem protiv Nizozemske 28:28.

Hrvatska je bolje otvorila te na krilima Šipića koji je zabio prvih pet od šest golova. Na otvaranju su “Kauboji” imali i 2:0, i 3:1, a samo su još u dva navrata vodili u prvom poluvremenu.

Nizozemci su prednost preuzeli na sredini prvog poluvremena, u 23. minuti imali su prvi put i plus dva (11:9), da bi tu prednost sačuvali i do odmora (15:13).

U drugom poluvremenu lovili su hrvatski rukometaši Nizozemce prvih 15 minuta, a onda serijom 4:0 prvo ih ulovili pa otišli i do plus tri (23:20). Nizozemci su četiri minute do kraja došli na samo minus jedan (26:25), što je značilo dramu u završnici. Tačno 60 sekundi prije kraja Nizozemci su stigli i do izjednačenja (27:27). Tin Lučin je 20 sekundi donio novo vodstvo Hrvatskoj, da bi u posljednjim sekundama Steins zabio za remi 28:28.

Sjajnu utakmicu odigrao je Martinović koji je zabio 12 golova, Šipić je dodao osam. Kod Nizozemaca Steins je zabio šest golova.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Steins sa 6, Jansen je postigao 5, dok su Bourget i Schagen postigli po četiri pogotka.

Kauboji su remijem stigli do trećeg boda u drugom krugu, te su zbog bolje gol razlike od Nizozemaca završili četvrti u grupi.