Serie A: Sergej i Immobile dotukli Fiorentinu

Ostali sportovi 05. feb 202223:08 > 23:09 0 komentara
S.S. Lazio

Fudbaleri Lazija ubjedljivo su kao gosti savladali tim Fiorentine sa 3:0 u meču 24. kola italijanske Serie A.

Sva tri gola u Firenci viđena su u drugom poluvremenu. Sergej Milinković Savić je u 52. minutu odlično utrčao u prostor nakon pravovremene asistencije Zacaggnija i doveo Nebeskopalve u vodstvo.

Bio je to osmi pogodak u sezoni za reprezentativca Srbije, kojim je najavljen trijumf gostiju iz Rima.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 70. mimutu kad je mrežu Ljubičastih pogodio i golgeter Lacija Ćiro Immobile – 0:2. Prethodno je dobio duel sa Matijom Nastasićem.

Konačan rezultat nakon još jedne akcije Immobilea postavio je autogolom Biraghi u 81. minutu.

U 85. minutu drugi žuti, odnosno crveni katon dobio je domaći igrač Torreira.

Lazio je šesti i po bodovima se izjednačio sa gradskim rivalom Romom, koja je ranije tokom dana igrala samo 0:0 u Rimu protiv Genoe. Fiorentina je osma sa tri boda manje.