Lake Louise: Sofia Goggia slavila, Elvedina Muzaferija zauzela 33. mjesto

Ostali sportovi 03. dec 202211:08 0 komentara
Sergei Belski-USA TODAY Sports

Italijanska skijašica Sofia Goggia, u petak je u kanadskom Lake Louisu slavila na prvom spustu u novoj sezoni Svjetskog kupa i tako nastavila pobjedonosni niz u ovom kanadskom skijalištu, započet prošle godine, dok je bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela 33. mjesto.

Aktuelna osvajačica malog spustaškog Kristalnog globusa, prije godinu dana slavila je na oba spusta, ali i u trci superveleslaloma, koji su održani u Lake Luisu.

Za ovu pobjedu, njenu 18. u trkama Svjetskog kupa, 30-godišnja Italijanka morala je da strijepi dok su su se strminom spuštale Švicarkinja Korin Sutter i Austrijanka Cornelia Hutter. Švajcarkinja je na kraju za Goggiom zaostala četiri, a Austrijanka šest stotinki!

Četvrto mjesto je sa 35 stotinki zaostatka, osvojila još jedna austrijska uzdanica, 30-godišnja Mirjam Puhner, dok je povratak u vrhunsku formu, nakon niza povreda najavila Slovenka Ilka Štuhec. Dvostruka svjetska prvakinja u spustu, završila je na petom mjestu sa 42 stotinke zaostatka za pobjednicom.

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija završila je na 33. mjestu sa 3,82 sekunde zaostatka za italijanskom pobjednicom Goggiom.

U ukupnom plasmanu Svjetskog kupa, u vodstvu je ostala Mikaela Shiffrin sa 265 bodova, drugoplasirana je sa 240 bodova Wendy Holdener, a trećeplasirana sa 220 bodova, Petra Vlhova.

U subotu (20:30 sati) je u Lake Luisu na rasporedu još jedan spust, dok će se u nedjelju (19:00 sati) skijašice boriti za bodove u superveleslalomu.