Treća medalja za Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama u karateu

Ostali sportovi 27. jun 202215:54 0 komentara
OK BiH

Treću medalju za Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama Oran 2022 osvojio je Rijad Džuho u karateu.

I drugi takmičarski dan za naš BH tim nije prošao bez medalje na Mediteranskim igrama Oran 2022.  Danas nas je obradovao karatista Rijad Džuho, koji je pobjedivši predstavnika Tunisa rezultatom 2:1 se okitio bronzanom medaljom u kategoriji +84 kg.

Rijad je imao četiri vrhunske borbe, u prvom kolu sa reprezentativcem Egipta, svjetskim prvakom gdje je Rijad ostvario pobjedu, u drugom kolu pobjeda nad reprezentativcem Francuske, dok je u trećem kolu izgubio je od predstavnika Hrvatske, aktuelnog Evropskog prvaka, i u borbi za medalju pobjeda nad predstavnikom Tunisa 2:1

“Iskrene čestitke Rijadu na osvojenoj bronzanoj medalji, i naravno čestitke upućujemo njegovom selektoru Asmeru Šeti, i Karate savezu BiH” poručili su iz Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.