Svi su davno otpisali Gojaka, sada bi mogao biti ključni igrač u borbi za LP

Nogomet 17. aug 202213:27 > 13:32 0 komentara
Denis LOVROVIC / AFP

Dinamo je na gostovanju kod norveškog prvaka Bodo/Glimta u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka poražen 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Amahl Pellegrino u 37. minuti. Domaćin je u toj fazi susreta pogodio i gredu, a najbolju šansu za izjednačenje je pred kraj susreta promašio Bruno Petković.

Uzvrat je u srijedu od 21 sat na Maksimiru, a Dinamo će igrati bez jednog od ključnih igrača. Mišić je jedini igrač koji je na terenu u Norveškoj dobio žuti karton (Dilaver je opomenut na klupi), a to mu je treći ove sezone u kvalifikacijama za Ligu prvaka, što donosi automatsku suspenziju na jednu utakmicu. Žute kartone dobio je u obje utakmice protiv Ludogorca.

Gojak uskače umjesto Mišića?

Jedna od opcija je da ćemo uz Ademija u sredini terena gledati i našeg Amera Gojaka, igrača kojem klub već neko vrijeme traži novog poslodavca. Gojak je bio junak posljednjeg Dinamovog kvalifikacijskog ciklusa za Ligu prvaka koji je završio uspješno.

Bilo je to u sezoni 2019./20., a protivnik je i tad bio norveški prvak. Dinamo je na Maksimiru svladao Rosenborg 2:0 i u gostima je branio veliku prednost. Domaćin je poveo i držao susret na klackalici, ali je Gojak eurogolom u 71. minuti donio Dinamu 15 milijuna eura i zasad posljednji plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Tako bi Dinamov ključni čovjek mogao biti onaj koji je već neko vrijeme u drugom planu i od kojeg ni trener ni navijači nisu očekivali značajniji doprinos ove sezone. Problem s ovom opcijom je da je Gojak “još manje” šestica nego što je to Ljubičić.

Podjela defenzivnih zadataka između njega i Ademija u tom bi scenariju bila najvažniji aspekt Čačićevog pristupa utakmici. U ovoj soluciji, Ljubičić bi ostao na lijevom beku, a Bočkaj bi svoju šansu čekao s klupe piše Index.hr

Za koju će se varijantu odlučiti Čačić vidjećemo u još jednoj velikoj utakmici koja očekuje Dinamo.