Senzacionalni Bašić izborio polufinale turnira u Moskvi

Tenis 20. okt 201718:53 > 19:57
Facebook

Mirza Bašić u četvrtfinalu ATP turnira u Moskvi odmjerio je snage sa domaćim teniserom Daniilom Medvedevim, a nakon tri seta uspješniji je bio bh. teniser. Rezultat je glasio 2:1 u setovima (6:3; 4:6 i 1:6).

Medvedev je bio apsolutni favorit u ovom meču, s obzirom na to da je 67. igrač svijeta, dok je Bašić na 209. mjestu ATP liste.

Ruski teniser je sa 6:3 okončao prvi, set, ali je Bašić pružio izvanredan tenis u drugom setu, u kojem je slavio sa 6:4.

Bašić je u trećem setu napravio break i poveo sa 3:1, a onda je lagano došao i do prednosti od 4:1, i 5:1 čime je praktično i riješio meč u svoju korist. Na svoj servis zaključio je meč sa 6:1 u trećem, odlučujućem setu i tako izborio polufinale.

Ovo je bio treći međusobni duel Bašića i Medvedeva. Oba prethodna puta slavio je Medvedev, 2016. godine. Prvi put u Francuskoj, u septembru je bilo 2:1, da bi Rus slavio mjesec kasnije na domaćem terenu sa 2:0.

Mirza Bašić će u polufinalu odmjeriti snage sa najboljim bh. teniserom, Damirom Džumhurom koji je u poslijepodnevnim satima savladao Italijana Seppija sa 2:1 u setovima.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.