ATP Marseille: Simon protiv Monfilsa u finalu

Tenis 21. feb 201519:34 > 19:36
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Imat ćemo, više nego očekivano, svefrancusko finale turnira u Marseilleu.

Gael Monfils je prvi izborio finale ATP turnira u Marseilleu, nakon što je svladao Roberta Bautistu sa 6:4, 6:2.

Monfils je u meču protiv Španjolca samo dokazao ono što smo vidjeli tijekom cijelog tjedna – odličnu formu. Nijednog trenutka, 16. tenisač svijeta nije bio ni blizu pet mjesta slabije rangiranog protivnika.

Gael je, na oduševljenje domaće publike, pogađao winnere iz svih pozicija i bio u svom stilu atraktivan za plasman u finale.

Gilles Simon je u drugom polufinalu svladao Sergeja Stahovskog iz Ukrajine s 3:6, 6:3, 6:2.

Stahovski očito nije imao snage da za dva dana pobijedi dva izuzetno teška suparnika, nakon što je u petak u četvrtfinalu bio bolji od Stanislasa Wawrinke.

Odlično je odigrao prvi set, ali je onda iskusni Simon preuzeo stvar u svoje ruke. Napadi Stahovskog su naišli na više nego moćnu obranu, a vjerojatno će vrlo sličan izazov Simon imati i u finalu protiv Monfilsa.

Podsjetimo, večeras nas očekuju i polufinala turnira u Riu, gdje se sastaju Haider Maurer i Ferrer i Fognini – Nadal.

Treba napomenuti i to da su titulu u parovima osvojili Collin Fleming i Jonathan Marray, koji su svladali Lukaša Rosola i Dominika Thiema sa 4:6, 6:3, 10:4.