Pobjednik Adria Toura u Beogradu je Dominic Thiem

Tenis 14. jun 202020:25 > 21:58
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Osvajač Adria Tour turnira u Beogradu je Dominic Thiem.

Dominic Thiem je pobednik Adria Toura u Beogradu. On je u finalu bio bolji od Filipa Krajinovića nakon tri odigrana seta 4:3(7:2), 2:4, 4:2.

U prvom setu su oba igrača bila sigurna na svom servisu u prvih šest gemova. Jedinu brejk loptu imao je Krajinović, ali je ovaj dio meča rijšen u taj brejku u kome je dominirao Austrijanac. Ispostavilo se da je taj brejk rešio bekhend – Krajinovićev je stao, a Thiem je posljednja dva poena osvojio upravo iz dva odlična bekhenda.

U drugom setu je Krajinović uspio da dođe do brejka, povede 3:1 i da servira za izjednačenje, ali je uz nekoliko grešaka dao Thiemu priliku da odmah odgovori brejkom.

Krajinović je nakon toga tražio pomoć ljekara pa je dobio masažu desne ruke.

Ipak, griješi i Thiem, a Krajinović koristi svoje šanse i drugom duplom servis greškom predaje gem i set.

Nakon dva sigurna servis gema za oba igrača, Krajinovićeva igra se izgubila u trećem i zahvaljujući njegovim greškama Thiem dolazi do brejka što mu daje prednost 3:1.

Uspio je Krajinović da osvoji svoj servis gem i produži malo ovaj meč, ali Thiem svojim servisom završava posao iskoristivši loš ritern Krajinovuća u nekoliko poslednjih gemova. Počastio je tim publiku u Beogradu i sjajnim pretposlednjim poenom i podigao na noge sve na tribinama. Poslastica za kraj.